بازگشایی گره های ترافیکی در محدوده شهرداری منطقه شش

شهردار منطقه شش خبر داد :
 بازگشایی گره های ترافیکی در محدوده شهرداری منطقه شش
حل معضل ترافیک با همکاری شهروندان تحقق می یابد
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش مهندس سرویبا اشاره به حجم بالای جمعیت و رشد سفرهای درون شهری در مسیرهای شریانی محدوده منطقه شش گفت : لزوم بهبود زیر ساخت های شهری و ارتقا ایمنی ، تسهیل در روان سازی ترافیک از مسائلی می باشد که منطقه به این مهم توجه ویژه ای دارد.
وی ادامه داد : یکی از مطالبات شهروندان بازگشایی گره های ترافیکی و تردد آسان می باشد که تمام اهتمام این مجموعه برای رفع گره های ترافیکی در محدوده منطقه خواهد بود.
وی افزود : یکی از راهکارهای روان سازی ترافیک ، بالابردن سطح ایمنی و اصلاح نقاط حادثه خیز اجرا و اصلاح طرحهای هندسی در معابر شهری می باشد که امروزه بیش از پیش نیاز به اجرای اینگونه طرح ها احساس می شود.
سروی گفت : در همین راستا معابر و تقاطعات شهری پرتردد که بار ترافیکی بیشتری را در منطقه شش داشته اند انتخاب و اصلاح طرح هندسی در دستور کار قرار گرفته است ، که می توان به بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر) ، بلوار شریعتی(معالی آباد) و همچنین کسایی اشاره نمود.
 وی افزود : با توجه به ترافیک در بلوار میرزای شیرازی مقابل بیمارستان کوثر، احداث کندرو این بلوار در دستور کار قرار گرفته که این طرح هم اکنون قسمت  اول آن به پایان رسیده و در حال حاضر محور دوم  نیاز به تملک دارد که در دست اقدام می باشد و به زودی عملیات عمرانی آن شروع خواهد شد.
سروی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون اقداماتی در محدوده منطقه درخصوص ساماندهی ترافیک و کاهش تصادفات انجام شده گفت : می توان به مواردی از جمله خط کشی محوری ، نصب علائم ترافیکی ، مرمت و جانمایی المان های ترافیکی و تابلوها و همچنین اصلاح طرح هندسی تقاطع بصیرت و شهید شریفی و اصلاح موقعیت و شعاع چرخش دوربرگردان های سطح منطقه اشاره کرد.
شهردار منطقه شش با تاکید بر ارتقا فرهنگ ترافیک گفت:حل معضل ترافیک مسولیتی مشترک است که بدون همکاری شهروندان لاینحل می ماند از این رو فرهنگ صحیح رانندگی، توجه به حق وحقوق دیگران و عمل به قوانین راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان و همچنین ضرورت همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر پلیس راهور با شهرداری می تواند تا حدود زیادی به روان سازی و حل مشکل کمک کند.
 سروی  در پایان روان سازی جریان های ترافیکی را از اهداف اصلی مدیریت ترافیک در منطقه شش عنوان کرد و گفت: این اقدامات منجر به بهبود کیفیت زندگی شهری و آرامش بیشتر شهروندان می شود و تمامی این اقدامات با همکاری شهروندان و تغییر نگاه آنها به حوزه حمل و نقل عمومی میسر خواهد شد.
 
 
 

منبع : منطقه شش
تعداد بازدیدها : ۱۳۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است