تلاش شبانه روزی برای اتمام پروژه های عمرانی تا پایان سال جاری

شهردار منطقه شش شیراز:
تلاش شبانه روزی برای اتمام پروژه های عمرانی تا پایان سال جاری
 انجام برنامه ریزی های مدون براساس نیاز سنجی جهت شروع پروژهای آتی
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش : سروی شهردار منطقه با اشاره به فعال بودن تمامی پروژه عمرانی در سطح منطقه، اظهار کرد: شهرداری منطقه شش همانند دیگر مناطق شهرداری شیراز محورهای مختلف کاری زیادی از جمله فعالیت های عمرانی، خدماتی و پروژه های سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داده تا بتوانیم در طول مدت خدمت مدیریتی شرایط مناسبی را برای شهروندان منطقه به وجود آوریم و تمام سعی خود را به کار می گیریم تا پروژه های در دست اجرا منطقه را تا پایان سالجاری قابل استفاده برای شهروندان نماییم.
وی ادامه داد: مجموعه این منطقه تمام تلاش خود را به کار بسته است تا با برنامه ریزی های مدون و اجرای پروژه های متعدد عمرانی ،فرهنگی ، ورزشی و گردشگری درسطح منطقه، شهروندان توسعه و تحول را بیش از پیش احساس کنند و علاوه بر پروژهای در حال اجرا برنامه ریزی های مدون جهت آغاز پروژهای جدید در دستور کار قرار گرفته است.
 
پروژه احداث پارک 4 هکتاری در اراضی جبل دراک از مهم ترین پروژه های عمرانی منطقه به شمار می رود.
سروی با بیان این مطلب افزود: محدوده اراضی جبل داراک نوساز و فاقد پارک محلی و فضایی جهت  گذران اوقات فراغت فردی و جمعی خانواده بود که در همین راستا اقدام به ساخت پارک 4 هکتاری در این منطقه نمودیم .
وی افزود: پروژه مذکور با امکاناتی شامل مسیر پیاده‌روی و کوه ‌راه ، زمین ورزش همگانی ، پارکینگ ، سرویس بهداشتی، نمازخانه، مخزن آب ثقلی و همچنین کاشت انواع گیاهان بومی ‌سازگار با محیط در دست اقدام می باشد، که از مهم ترین پروژه های عمرانی منطقه به شمار می رود و با بهره برداری  از این پارک شاهد تاثیرات مثبت در ارتقا سلامت و شور نشاط شهروندان خواهیم بود.
وی با اشاره به احداث پارک 15000 مترمربع در حاشیه‌ای کمربندی کوهنورد گفت: با توجه به موقعیت خاص این پارک در طراحی آن مسائلی مانند رفع نقاط بی‌دفاع شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی با استفاده از پتانسیل موجود مد نظر قرار گرفته است که با همت کارکنان سعی  می شود عملیات عمرانی این پارک به زودی  به اتمام و به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: اجرای عملیات زیباسازی  و تکمیل پیاده راه سلامت چمران جنوبی از دیگر پروژه های شهرداری منطقه شش می باشد که با اجرای فلاورباکس(گلدان طبقاتی) به مساحت 2000متر مربع در حاشیه مسیر پیاده  راه و احداث سرویس بهداشتی در حال اجراست.
شهردار منطقه شش بیان کرد: اجرای عملیات آسفالت درکل محدوده جبل دراک توسط این منطقه در راستای ارائه خدمات به مردم و تامین رفاه حال شهروندان در معابر اصلی و خیابانها و کوچه های فرعی اراضی جبل دراک در حال انجام است، براساس این گزارش 4۰ هزار متر مربع آسفالت در محدوده مذکور به انجام رسید.
سروی با اشاره به اینکه رفع عوامل آلوده کننده محیط زیست یکی از اولویت های شهرداری منطقه است، عنوان کرد: شهرک جوادیه با این مشکل مواجهه بوده است، دفع غیر بهداشتی فاضلاب و هدایت آبهای سطحی باعث ایجاد بوی تعفن شدید ، تجمیع لجنزار ، بیماری های مختلف عفونی و ... شده بود.
وی افزود: علاوه بر بوی تعفن شدید، حشرات و جانوران موذی که ناقل بیماری های متعدد از جمله سالک هستند در اطراف کانال مذکور نارضایتی مردم را به همراه داشت نیزارهای  موجود محیطی امن برای معتادین و خطری جدی برای شهروندان عزیز در این محدوده ایجاد کرده بود که شهرداری منطقه شش در راستای محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار و رفع مشکلات و خدمت رسانی به مردم شریف این محله در یک حرکت جهادی با بررسی ها و مطالعات صورت گرفته در نخستین اقدام نسبت به لایروبی مسیر و اجرای پروژه لوله گذاری به طول یک و نیم کیلومتر و باهزینه حدوده یک میلیارد تومان  اقدام نموده است، که تاکنون این پروژه با پیشرفت فیزیکی 95% در حال اجرا می باشد .
 
شهردار منطقه شش اذعان کرد: با توجه به اینکه 5 کیلومتر از رودخانه خشک و 4 کیلومتر از رودخانه نهراعظم در منطقه شش قرار دارد تا کنون در دو فاز عملیات دیوارگذاری به انجام رسیده ، تا علاوه به امنیت بیشتر شهروندان از احتمال وقوع سیلاب و فرسایش دیواره های دو طرف رودخانه نیز جلوگیری بعمل آید و درآینده بتوان از پتانسیل این رودخانه و فضای سبز مجاور آن بهره برداری کرد.
 
 سروی در پایان گفت : در راستای رفع مشکلات ترافیکی تا کنون اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است که به عنوان نمونه می توان به بلوار شهید کسایی، اصلاح طرح هندسی خیابان معالی آباد، اجرای رفوژ وسط بلوار میرزای شیرازی همرا با اجرای فاز اول فنداسیون پایه های روشنایی مسیر حد فاصل تقاطع بصیرت تا شاهد، اجرای طرح هندسی کندرو بلوار شهید رجایی، اصلاح طرح هندسی بلوار بهشت و ...  اشاره نمود. که ان شا ا... این گونه اقدامات بصورت مستمر ادامه خواهد داشت.

منبع : منطقه شش
تعداد بازدیدها : ۹۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است