منطقه شش

تاریخ درج : دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
نشست صمیمانه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار منطقه شش با انبوه سازان

نشست صمیمانه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار منطقه شش با انبوه سازان


با حضور سیده مریم حسینی ناظر شورا در منطقه شش و رییس کمیسیون ساماندهی حاشیه نشینی و رفع محرومیت مناطق کم برخوردار ، سید ابراهیم حسینی رییس کمیسیون برنامه و بودجه و غلامعلی ترابی رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز  و جمعی از انبوه سازان منطقه شش و اعضای انجمن صنفی انبوه سازان فارس نشست صمیمانه ای در محل دفتر شهردار منطقه شش شیراز برگزار شد.
در این نشست ابتدا تعدادی از انبوه سازان به بیان مشکلات ، موانع و معضلات ساخت و ساز در شهر شیراز پرداختند که عمده خواسته های آنها در زمینه سهم خدمات ، عوارض شهرداری، مسئله خرید پارکینگ ، اصلاح ماده 14 و عدم همکاری دستگاهای اجرایی در زمینه ساخت و ساز بود.
در ادامه جناب آقای حسینی عضو محترم شورای شهر با تشریح شیوه بودجه نویسی در شورای ششم گفتند  : لازمه همکاری دستگاه های اجرایی تصویب قانون مدیریت شهری می باشد که هم اکنون نزدیک به هشت سال است متن قانون در مجلس آماده تصویب می باشد و نمایندگان این دور مجلس قول داده اند و در تلاش هستند این قانون را به تصویب برسانند تا این مشکل مرتفع گردد.
وی افزودند با توجه به اینکه مصر هستیم عمده درآمد شهرداری را به سمت درآمد پایدار ببریم به گونه ای که به عوارض وابسته نباشیم ، در خصوص اصلاح مشکلات حوزه پارکینگ ، عوارض و ... آمادگی داریم تا از هر گونه پیشنهاد و نظرهای مردم و انبوه سازان استقبال کنیم.

در ادامه جناب آقای ترابی عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اشکالات ساختاری موجود در سیستم تعیین عوارض در سالهای گذشته گفت:

همیشه اماده نظرات مردم و بویژه انبوه سازان بوده و هستیم و این شورا و شهرداری بیشترین تعامل و همکاری را با مردم دارد ، وی ضمن تاکید بر اینکه عمده مشکلات ساخت و ساز ساختمان در زمینه 1- مشکلات و موانع موجود در پروژه و اجرای کار  2- بروکراسی اداری می باشد، افزود شورا امسال 4-5 مصوبه داشته که بیشترین تاکید را بر کاستن زمان پروانه و تسریع در صدور پروانه و پایان کار و  کاستن از بروکراسی اداری داشته  و به زودی شیوه نامه اجرائی باطلاع خواهد رسید.

 سیده مریم حسینی از اعضای شورای شهر و ناظر شورا در منطقه شش نیز تایید کردند که مقررات عوارض شهرداری ، خرید پارکینگ و ماده 14 نیاز به اصلاح دارد و مجوعه شورا و شهرداری در جهت رفاه حال شهروندان و حمایت از انبوه سازان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و آمادگی خود را اعلام می نماید تا از پیشنهادها و انتقادهای سازنده استقبال کند. وی افزود: انبوه سازان همیاران فکری شهر هستند و با توجه به تجربه و تخصص آنها ضروری است در تعیین معیارهای فنی ساخت و ساز و محاسبات خدمات و عوارض از دیدگاه این عزیزان استفاده شود در این صورت شهر یه امنیت و آرامش خواهد رسید و جذب سرمایه گزاران محقق می شود.
جناب آقای مهندس مسعود قادری شهردار منطقه شش نیز ضمن تشکر از خدمات انبوه سازان و سازندگان مسکن اظهار کرد: این قشر از عناصر و اجزای مهم و تاثیرگذار جامعه شهری امروز هستند و خدمات و حضور آنها در سه دهه گذشته باعث تمران و ابادی و رونق منطقه و شهر شیراز شده است. وی با تاکید بر این قشر  قابل احترام و خدمات دهنده به شهروندان افزود: باید در راستای حل معضلات آنها کوشید و هر چه فضا و بستر مناسب برای تولید مسکن برای سازندگان فراهم شود به همان نسبت نیز شهروندان از خدمات بهتری در این زمینه بهره مند می شوند .
نهایتا مقرر شد تعدادی از نمایندگان انبوه سازان در جلسه های آتی کارشناسی موضوع در شورای اسلامی شهر حضور یابند و از نقطه نظرهای ایشان در تدوین لوایح و طرح ها بهره برداری گردد.

سامانه ها
پیوندها
نشانی
گلدشت معالی آباد
36247434- 36351450
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۳/۰۶